POLIMERY TECHNICZNE

ABS (Acrylonitrile Butadiene Styrene) –bardzo popularny polimer techniczny, który łączy w sobie bardzo dobre właściwości mechaniczne takie jak: udarność, twardość, sztywność, jednocześnie zachowując walory estetyczne takie jak gładkość powierzchni i połysk.
Najpopularniejsze marki ABS w Polsce to: TERLURAN®, KUMHO®, ELIX®, MAGNUM®, POLYLAC®.

PC (Polycarbonate) –w wersji transparentnej charakteryzuje się wyjątkowymi właściwościami optycznymi, wysoką przepuszczalnością świetlną, odpornością na promieniowanie UV, wysoką udarnością.

Na polskim rynku polimerów najczęściej spotykamy takie marki PC jak: INFINO®, HOPELEX®, CALIBRE®.

PA (Polyamide) –najważniejszy polimer techniczny, który ze względu na wysoką wytrzymałość mechaniczną, udarność, sztywność, twardość, a także właściwości ślizgowe, klasę palności oraz właściwości elektroizolacyjne jest szeroko stosowany w wielu dziedzinach przemysłu.

W 2019 roku zostaliśmy oficjalnym dystrybutorem w Polsce włoskiego producenta PA, firmy PLASTINORD.

Oferujemy do sprzedaży PA6 oraz PA66 o nazwie handlowej PLASTIMID®

POM (Acetal Copolymer) –polimer techniczny, który ze względu na znakomitą stabilność wymiarową, wysoka wytrzymałość mechaniczna, sztywność oraz niski współczynnik tarcia znalazł zastosowanie w wielu branżach.

Przykładową marką POM dostępną na polskim rynku jest FORMOCON®.

SAN (Styrene-acrylonitrile) -podobnie jak PC, SAN jest polimerem transparentnym, o bardzo dobrej przezroczystości i wytrzymałości chemicznej, przy bardzo dobrych parametrach wytrzymałościowych.

Popularne w naszym kraju marki SAN to KOSTIL®, TYRIL®, KUMHO®.

HIPS (High Impact Polystyrene) – wysokoudarowa odmiana PS dzięki modyfikacji kauczukiem polibutadienowym ma zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu takich jak branża opakowaniowa, elementy sprzętu AGD i RTV, zabawki, elementy meblowe.

Główne marki HIPS dostępne na polskim rynku to SYNTHOS®, STYROLUTION®, EDISTIR®, KUMHO®.

PP (Polypropylene) -najszybciej rozwijający się obecnie polimer na świecie, który dzięki niskiej gęstości i nieograniczonej możliwości modyfikacji i zastosowaniu w każdej dziedzinie naszego życia sukcesywnie zastępuje cięższe i trudniejsze w przetwórstwie materiały takie jak PS, PA.

Na rynku polskim najczęściej oferowanymi materiałami z grupy PP są materiały TATREN®, TIPPLEN®, MOPLEN®, SABIC®.